Barion Pixel

Neurodiverz tanfolyam

Neurodiverz szemléletű Pozitív Fegyelmezés tanfolyam

A te gyerekednél nem működnek a fegyelmezési módszerek? Jó helyen jársz!
Te is azt érzed, hogy már kipróbáltál minden gyereknevelési és fegyelmezési trükköt, de nálatok semmi nem működik? Nem vagy egyedül! Sőt, nem is gondolnád, milyen sokan vagyunk! A Neurodiverz szemléletű Pozitív Fegyelmezés tanfolyam azoknak a tudatos szülőknek szól, akiknél még a Pozitív Fegyelmezés eszközei sem működnek elég hatékonyan.

go to neurodiverz tanfolyam

békésebb
hétköznapok

sok-sok eszköz

több türelem

minták átírása

kiegyensúlyozottság

kevesebb kiabálás

határhúzás szelíden

magabiztosság szülőként

Az a tapasztalatom, hogyha a Pozitív Fegyelmezés nem működik, akkor a gyerekek nem fegyelmezetlenek,
hanem az idegrendszerük van olyan állapotban, hogy nem tudnak jobban teljesíteni, jobban viselkedni.
Ez mind szép és jó, de mit kezdjünk ezzel a helyzettel, ettől még valahogy nevelnem kell, fegyelmeznem kell a gyereket, nem?
De! Nagyon is, de ha a te családodban ez a helyzet, akkor valami brutális eszköztárra lesz szükségetek.

Nálatok minden hétköznapi tevékenység extrém nehéznek tűnik?

Gyakran kiborul a gyereked és nagyon nehezen megnyugtatható?

Apróságokon fennakad és a végletekig tud ezekért küzdeni?

A többi szülő, pedagógus, családtagok azt gondolják, hogy te rontottál el valamit?

Erre a célra hoztam létre a Neurodiverz szemléletű Pozitív Fegyelmezés tanfolyamot!

A Neurodiverz Pozitív Fegyelmezés Tanfolyam egy öthetes online tanfolyam csütörtök esténként 21:00-23:00 között. Tudom, hogy még nem mindenhol alszanak olyankor a gyerekek, vagy meg-meg ébrednek, semmi gond!
Az alkalmakat rögzítjük és 3 hónapig visszanézhetőek lesznek.

Következő kurzusindulás:

Hadd nyugtassalak meg! Mind rontunk el dolgokat, de olyan hiba nincs, amit ne lehetne kijavítani, jóvátenni.
Amivel tehát ebben a tanfolyamban nem fogsz találkozni az a momshaming! Én tudom, hogy milyen, ha extrém nehéz egy gyerekkel és azt is tudom, hogy ezért milyen ferde szemmel tudnak a szülőre nézni. Ebben a csoportban sorstársakkal találkozol majd, akik megértik a nehézségedet, és egy percig sem fogja senki azt gondolni, hogy a te hibád!
Ez egy megértő és megtartó közeg lesz, ahol rengeteg hasznos és hatékony gyereknevelési eszközt tanulhatsz meg, amelyeket kifejezetten a te gyerekeid igényeire fogunk szabni.
Nem lesz tehát szülőhibáztatás, de lesznek megoldások! Ha nem is mindenre és nem is instant megoldások, de ezzel az eszköztárral kiegyensúlyozott családi életet alakíthatsz ki akkor is, ha ez most elképzelhetetlennek tűnik.

Rólam

Füstös Móni

pozitív fegyelmezés oktató

vagyok, három kisgyerek anyukája és neurodiverz szemléletű Pozitív Fegyelmezés szülőoktató. Azért lett ez a hivatásom, mert én is keresztülmentem azokon a kihívásokon, amikről fentebb írtam; nem működött semmi, nem értettem, hogy miért nem. Száz könyvet elolvastam, tanfolyamokat végeztem, de az életünk káosz volt és azt éreztem, hogy az egész az én hibám.

Addig-addig kutattam, amíg mégis összeállt a kép, mi mivel és hogyan függ össze. Ahogy megértettem a kisfiam agyának működését, hirtelen minden a helyére került, a Pozitív Fegyelmezés működni kezdett, az életünk pedig kiegyensúlyozottabbá vált. Persze így sem könnyű, de már tudjuk, hogy mikor mit kell tenni, vannak eszközeink, megoldásaink, megküzdési stratégiánk, amik működnek.

Ez az élettapasztalat tett magabiztossá abban, hogy a Pozitív Fegyelmezés mindenkinek való, még olyan családoknak is, akik autizmus spektum zavarral, ADHD-val vagy szenzoros integrációs zavarral élő gyereket nevelnek. De nem kell ahhoz diagnózis, hogy jelentkezz a tanfolyamra, elég az „belépőnek”, ha extrém nehezek a hétköznapok vele.

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

„Lett fejben egy listám róla, hogy mi mindent ki lehet próbálni gyerekkel a nehéz helyzetekben. Még rendezni kell a jegyzeteimet, és gyakorolni élesben, de úgy érzem, lesz hova visszanyúlnom, ha tehetetlennek érzem majd magam a jövőben egy idegesítő helyzetben”

Anonim #2

„Amióta Móninál elvégeztük a hétvégi kurzust, nyugodtabbak a napjaink otthon. Előtte nem volt teljes az egyetértés a nevelést illető kérdésékben, ez sok konfliktust okozott. A tanfolyam óta is vannak nézeteltérések, de az irányvonal közös. Jó, hogy mindketten részt vettünk a kurzuson…”

Anonim #1

„Ezt az utolsó alkalmat nem néztem még, amúgy fantasztikusan jól alkalmazunk több eszközt is (családitanács, gyerekidő, stb.) marhára beváltak, most egy -kettőt elhagytunk az ünnepek alatt – a szünet miatt lazítottunk – meg is ittuk a levét… de így még jobban látszik, hogy mennyit használ
Én tényleg végtelenül hálás vagyok mindennek, amit a tanfolyamon tanultam.
És szerintem nagyon nehezen veszi rá magát bárki, hogy több óra alatt ezeket visszanézze, de végtelenül hasznos szerintem, és utána ha alkalmazod is, akkor látod, hogy milyen gyorsan már eredményt is hoz.”

Adrienn

„Nagyon szuper a tanfolyam, nagyon hasznosak a peldamondatok es az eszkozok. A gyereknel zajlo folymatok megertese pedig nagyon sokat segit a viselkedes elfogadasaban, kezeleseben, ami szerintem kulcsa a jo gyerek-szulo kapcsolatnak.”

Dia

„Egy 4+1 alkalmas képzésen vettem részt Móninál, ahol a pozitív fegyelmezéssel foglalkoztunk a gyakorlatban, mindezt saját, hozott példákon keresztül. Nem csak eszközöket, vagy konkrét mondatokat kaptunk, de reményt is arra, hogy a speciális igényű gyerekeknél is használhatóak ezek a tippek. Nekem számos aha-élményem volt ott is, és azóta is, pl. amikor egy-egy szituban a gyerek szerepébe helyeztük magunkat.
Így lassan fél évvel később, úgy érzem, hogy magabiztosabb szülő vagyok, pedig gyökeres változtatásokra végülis nem volt szükség, csak finomhangolásra, és arra, hogy az eszközeimet a családunkra szabottá tegyem.
Móni igazi szakember, aki óriási szívvel adja át a tudását, tapasztalatait. Csak ajánlani tudom, olyanoknak is, akik amúgy nem küzdenek nagy gondokkal, de kilépnének a nevelőszándékú mondatok, unalomig ismételt mókuskerekéből, vagy csak egy kis megerősítésre lenne szükségük, hogy jól csinálják.”

Gyöngyi

„Nekünk hihetetlenül sokat segített a tanfolyamod, komolyan nem is számítottam ekkora változásra.🙂 Nyilván ezek egymást erősítő folyamatok. Egyrészt tisztább lett, hogy kell meghúzni a határokat, és hogy mi a különbség a büntetés és a következmény között. Ettől határozottabb lettem, a gyerek jobban együttműködik, ettől nyugodtabb lettem, ő is nyugodtabb lett.”

Melinda

„Amikor jelentkeztem a kurzusra, nagyon el voltam keseredve.
Szörnyen eszköztelennek és tehetetlennek éreztem magam.
Egyszerűen semmi nem használt a 3,5 éves nagyobbik lányomnál, és azt éreztem, hogy egy spirálba keveredünk bele, amiből nehéz kijönnöm nekem és ezáltal neki is. A kurzus alkalmai számomra hasznosak és konkrétak voltak, amiért nagyon hálás voltam. Minden alkalom után feltöltődtem és felvérteződtem, és próbáltam utána máshogy csinálni. Hiányzott is most kedden, hogy nem hallgathattam a témában 🙂 Amit a kurzus kezdete óta rendszeresen használok, az a kérdező szülő, az elterelés, a választási lehetőség, a minőségi gyerekidő, az érzelmek hitelesítése. Az a legjobb érzés, hogy csomószor működik, és mióta így próbálok helyzetet megoldani, újra közel kerültünk egymáshoz és ez annyira megnyugtató, bűntudat mentes napokat eredményez. Sokkal kevesebb a vitatkozás, kevesebb az idegesség, rövidebbek a várakozások (öltözés,vetkőzés, oviba menés, játsziról eljövés stb), es sokkal-sokkal kevesebb a könyörgés.”

Petra

Neked szól a tanfolyam, ha:

ha úgy érzed a te gyerekednél semmi nem működik

ha nincs ugyan diagnózisotok, de a gyerekeddel extrém nehezek a mindennapok

ha meg akarod érteni a gyereked működését, és az ő igényeinek megfelelően akarod támogatni őt

ha nehezen tudsz hozzá kapcsolódni, nehezedre esik együttérezni vele

ha kevesebbet szeretnél kiabálni

büntetés és fenyegetőzés helyett hosszú távon hatékony eszközökkel szeretnél gyereket nevelni

ha békésen szeretnél reggelente elindulni

ha eleged van az esti küzdelmekből

ha az étkezések fulladnak rendre kudarcba

Ezt fogjuk csinálni a tanfolyamon:

Ez a tanfolyam összehasonlítva a többi Pozitív Fegyelmezés tanfolyamommal kevésbé interaktív. Ezt azt jelenti, hogy kérdezni lehet természetesen, de nincsenek benne szerepjátékok, az idő nagyobb részében én beszélek. Ennek az az oka, hogy egy óriási tudásanyagot igyekszem átadni és az interaktív játékok emiatt kimaradnak.

Amiről a kurzuson beszélni fogunk:

  • Mit jelent ez számunkra szülőként? Mit tehetünk?
    • Fejlesztési lehetőségek, diagnózis, kódok, stratégiák
    • Szempontok az intézményválasztáshoz
  • Hogyan tudjuk otthon támogatni a gyereket? Mi az a szenzoros diéta?
  • Hogyan neveljük neurodiverz gyerekünket?
    • A „rossz” viselkedés okai és megoldási lehetőségei
    • Pozitív Fegyelmezés eszközök neurodiverz szemmel
    • Neurodiverz szemlélet a nevelésben
  • Specifikus témák, területek, amelyeket a neurodiverzitás érinthet:
    • alvás 
    • evés 
    • önszabályozás 
    • szorongás 
    • agresszió 
    • testvérkapcsolat 
    • szobatisztaság 
    • öltözködés 
    • dac és ellenállás
    • stb.

A tanfolyam előnye, hogy hétről- hétre találkozunk, az eszközöket ki tudják próbálni, gyakorolni tudják a résztvevők és következő alkalommal át is tudjuk beszélni, hogy mi hogyan történt, ha kérdés merül fel, meg tudjuk beszélni. A tanfolyamra egy alkalommal meglepetés vendéget hívunk, egy szenzoros terapeutát, akitől szintén lehet majd kérdezni.

A tanfolyam ára  34.990 Forint

Gyakori kérdések

Mi történik a tanfolyamon?

Játszunk, beszélgetünk, megoldásokat keresünk, problémákat oldunk meg. Ötletelünk, segítünk egymásnak, szerepjátékozunk. Csoportban és egyénileg is dolgozunk a saját nehéz helyzeteinken és önmagunkon. Önismeretet tanulunk és magunkkal foglalkozunk, elmélyülünk, gondolkozunk. Feltárjuk a „rossz” viselkedés hátterében álló okokat és konkrét eszközöket keresünk megoldásukra. Az ötleteket kipróbáljuk, a tapasztalatainkat megosztjuk.

Hol zajlik a tanfolyam?

A tanfolyamot teljesen online tartjuk és Teams-en keresztül találkozunk. Minden alkalom után, másnap vimeo linkként küldöm el a felvételt, amelyet három hónapig visszanézhetsz. 

Autista/szenzoros/ADHD-s gyereket nevelek, nekem is hasznos lehet a tanfolyam?

Igen, bár van egy speciális tanfolyamom, ahol kifejezetten ezekkel a kihívásokkal foglalkozunk. 

Nem találtál választ a kérdésedre?

Vedd fel velem a kapcsolatot!

A Pozitív Fegyelmezés tanfolyam univerzálisan segít a gyerekneveléssel kapcsolatos kihívásokon, nehézségeken, gondokon. Egy olyan szemléletet és eszköztárat kapsz a tanfolyam során, amely akkor is segít, ha nehéz elindulni, akkor is, ha azzal küzdötök, hogy a gyerek nem akar kezet mosni, vagy ha nem eszik. 

A tanfolyam első felében a főszerep az idegrendszeri sajátosságoké, és azoké az eszközöké, amelyekkel támogatni tudjuk gyerekeinket. A második és harmadik alkalommal a neurodiverz szemléletű nevelési eszközökkel foglalkozunk. A tanfolyam végén a gyereknevelés során gyakran felmerülő nehézségekkel helyzetekkel foglalkozunk, pl. evés, alvás, reggeli indulás, esti rutin, testvér harcok, agresszió, stb. Megbeszéljük, milyen esetben melyik eszközt érdemes kipróbálni.