Pozitív Fegyelmezés Tanfolyam

Együttműködő gyerekek, kiegyensúlyozott család – a gyereknevelés tanulható

A Pozitív Fegyelmezés tanfolyam azoknak a tudatos szülőknek szól, akik szelíd eszközökkel szeretnének határokat húzni, akiknek fontos a gyermekük lelki egészsége, és akik magabiztosabbá szeretnének válni a szülői szerepükben. A tanfolyam során elsajátíthatod a Pozitív Fegyelmezés hatékony trükkjeit, hatalmas eszköztárát (40+ eszköz) és ezzel párhuzamosan építheted fel az önbizalmad szülőként.

go to termek section

békésebb
hétköznapok

40+ eszköz

több türelem

minták átírása

kiegyensúlyozottság

kevesebb kiabálás

határhúzás szelíden

magabiztosság szülőként

Anyaként erőn felül teljesítesz, és mégis néha bizonytalannak érzed magad, hogy jó úton jártok-e?

Érezted már azt, hogy ezt lehetne jobban is csinálni, de csak a kiabálásra, veszekedésre futotta az erődből?

Előfordult már, hogy durvább voltál a gyerekeddel, mint szeretted volna?

Érezted már eszköztelennek, tehetetlennek magad szülőként?

Szoktad úgy érezni, hogy nincs más eszközöd, mint a kiabálás, a fenyegetés és a büntetés?

Békésebb hétköznapokra vágysz?

Szeretnél megszabadulni azoktól a generációs mintáktól, amikben te felnőttél?

Rád fér egy kis énidő és fejlesztenéd is magad közben?

Szeretnéd magad büszkének érezni a szülői szerepedben és magabiztos, tudatos döntéseket hozni?

Nincs egy szabad perced, csak akkor, amikor már lefeküdtek a gyerekek?

Nos, pontosan ezért hoztuk létre az altatás utáni Pozitív Fegyelmezés Tanfolyamot,

ami hat héten keresztül minden kedd este 21:00-23:00 között zajlik online.
Tudom, hogy még nem mindenhol alszanak olyankor a gyerekek, vagy meg-meg ébrednek, semmi gond! Az alkalmakat rögzítjük és 3 hónapig visszanézhetőek.

Következő kurzusindulás:

Rólam

Füstös Móni

Neuropozitív gyereknevelési szakértő

Füstös Móni vagyok, három gyerek anyukája és neuropozitív gyereknevelési szakértő.

Idegrendszeri alapon közelítek a gyerekneveléshez: abból indulok ki, hogy a viselkedés mögött mindig egy szükséglet vagy egy idegrendszeri állapot áll. A gyerek nem rossz, hanem jelez. A felnőttek feladata a jelzések értelmezése, és a gyerek segítése abban, hogy jobban tudjon viselkedni, jobban tudjon teljesíteni.

Ismerem azt az érzést, amikor mindent megpróbálsz, és semmi nem működik. Én is olvastam a könyveket, jártunk alvás tanácsadóhoz, fejlesztőkhöz, különböző szakemberekhez, és mégsem működött semmi. Aztán rájöttem, hogy nem a gyerekemmel volt a baj, és nem is velem. A kulcs az idegrendszerben volt.

Amikor elkezdtem idegrendszer-szemüveggel nézni a gyerekeim viselkedését, végre megértettem, hogy amit az egyiknél működött, miért nem vált be a másiknál. Nem azért, mert rossz anya voltam. Hanem mert más az idegrendszerük. Más az üzemmódjuk. Más eszköz kell hozzájuk.

Azóta ezt tanítom szülőknek: hogyan olvasd le a gyereked idegrendszerének állapotát, és mit csinálj pontosan akkor, abban a helyzetben. Nem általános tanácsokat, hanem konkrét eszközöket adok. Olyat, ami tényleg működik, attól függetlenül, hogy neurotipikus vagy neurodivergens a gyereked, van-e diagnózisa, vagy csak azt érzed, hogy valami másképp működik nálatok.

Évek óta dolgozom szülőkkel. Közben azt is megtanultam a saját bőrömön is, hogy a határhúzás nem akaraterő kérdése. Hanem idegrendszer kérdése, ahol a szülő, és a gyerek idegrendszere egyszerre van benne a játékban.

Eddig több mint 2000 családnak segíthettem közvetlenül, és magyar családok tízezreivel vagyok közvetett kapcsolatban a social médián keresztül.

A célom a munkámmal, hogy minden gyerek mellett legyen legalább egy olyan felnőtt, aki érti őt — és hisz benne.

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

„Lett fejben egy listám róla, hogy mi mindent ki lehet próbálni gyerekkel a nehéz helyzetekben. Még rendezni kell a jegyzeteimet, és gyakorolni élesben, de úgy érzem, lesz hova visszanyúlnom, ha tehetetlennek érzem majd magam a jövőben egy idegesítő helyzetben”

Anonim #2

„Amióta Móninál elvégeztük a hétvégi kurzust, nyugodtabbak a napjaink otthon. Előtte nem volt teljes az egyetértés a nevelést illető kérdésékben, ez sok konfliktust okozott. A tanfolyam óta is vannak nézeteltérések, de az irányvonal közös. Jó, hogy mindketten részt vettünk a kurzuson…”

Anonim #1

„Ezt az utolsó alkalmat nem néztem még, amúgy fantasztikusan jól alkalmazunk több eszközt is (családitanács, gyerekidő, stb.) marhára beváltak, most egy -kettőt elhagytunk az ünnepek alatt – a szünet miatt lazítottunk – meg is ittuk a levét… de így még jobban látszik, hogy mennyit használ
Én tényleg végtelenül hálás vagyok mindennek, amit a tanfolyamon tanultam.
És szerintem nagyon nehezen veszi rá magát bárki, hogy több óra alatt ezeket visszanézze, de végtelenül hasznos szerintem, és utána ha alkalmazod is, akkor látod, hogy milyen gyorsan már eredményt is hoz.”

Adrienn

„Nagyon szuper a tanfolyam, nagyon hasznosak a peldamondatok es az eszkozok. A gyereknel zajlo folymatok megertese pedig nagyon sokat segit a viselkedes elfogadasaban, kezeleseben, ami szerintem kulcsa a jo gyerek-szulo kapcsolatnak.”

Dia

„Egy 4+1 alkalmas képzésen vettem részt Móninál, ahol a pozitív fegyelmezéssel foglalkoztunk a gyakorlatban, mindezt saját, hozott példákon keresztül. Nem csak eszközöket, vagy konkrét mondatokat kaptunk, de reményt is arra, hogy a speciális igényű gyerekeknél is használhatóak ezek a tippek. Nekem számos aha-élményem volt ott is, és azóta is, pl. amikor egy-egy szituban a gyerek szerepébe helyeztük magunkat.
Így lassan fél évvel később, úgy érzem, hogy magabiztosabb szülő vagyok, pedig gyökeres változtatásokra végülis nem volt szükség, csak finomhangolásra, és arra, hogy az eszközeimet a családunkra szabottá tegyem.
Móni igazi szakember, aki óriási szívvel adja át a tudását, tapasztalatait. Csak ajánlani tudom, olyanoknak is, akik amúgy nem küzdenek nagy gondokkal, de kilépnének a nevelőszándékú mondatok, unalomig ismételt mókuskerekéből, vagy csak egy kis megerősítésre lenne szükségük, hogy jól csinálják.”

Gyöngyi

„Nekünk hihetetlenül sokat segített a tanfolyamod, komolyan nem is számítottam ekkora változásra.🙂 Nyilván ezek egymást erősítő folyamatok. Egyrészt tisztább lett, hogy kell meghúzni a határokat, és hogy mi a különbség a büntetés és a következmény között. Ettől határozottabb lettem, a gyerek jobban együttműködik, ettől nyugodtabb lettem, ő is nyugodtabb lett.”

Melinda

„Amikor jelentkeztem a kurzusra, nagyon el voltam keseredve.
Szörnyen eszköztelennek és tehetetlennek éreztem magam.
Egyszerűen semmi nem használt a 3,5 éves nagyobbik lányomnál, és azt éreztem, hogy egy spirálba keveredünk bele, amiből nehéz kijönnöm nekem és ezáltal neki is. A kurzus alkalmai számomra hasznosak és konkrétak voltak, amiért nagyon hálás voltam. Minden alkalom után feltöltődtem és felvérteződtem, és próbáltam utána máshogy csinálni. Hiányzott is most kedden, hogy nem hallgathattam a témában 🙂 Amit a kurzus kezdete óta rendszeresen használok, az a kérdező szülő, az elterelés, a választási lehetőség, a minőségi gyerekidő, az érzelmek hitelesítése. Az a legjobb érzés, hogy csomószor működik, és mióta így próbálok helyzetet megoldani, újra közel kerültünk egymáshoz és ez annyira megnyugtató, bűntudat mentes napokat eredményez. Sokkal kevesebb a vitatkozás, kevesebb az idegesség, rövidebbek a várakozások (öltözés,vetkőzés, oviba menés, játsziról eljövés stb), es sokkal-sokkal kevesebb a könyörgés.”

Petra

Neked szól a tanfolyam, ha:

kevesebbet szeretnél kiabálni

büntetés és fenyegetőzés helyett hosszú távon hatékony eszközökkel szeretnél gyereket nevelni

ha úgy érzed túl engedékeny vagy és szeretnéd határozottabban meghúzni a határokat

ha békésen szeretnél reggelente elindulni

ha eleged van az esti küzdelmekből

ha az étkezések fulladnak rendre kudarcba

ha agyadra megy, hogy a testvérek szekálják egymást

ha úgy érzed a te gyerekednél semmi nem működik

ha csak akkor van szabad időd, amikor a gyerekek már alszanak

Ezt fogjuk csinálni a tanfolyamon:

A tanfolyamon a Pozitív Fegyelmezés alapjait vesszük át hat héten át,   kedd esténként altatás után (21:00-23:00-ig); beszélünk nevelési stílusokról, hatékony gyereknevelési eszközökről, a nem elfogadható viselkedések okairól és megoldásairól, a büntetés alternatíváiról, arról mit tegyünk könyörgés, fenyegetőzés és kiabálás helyett, hogyan előzzük meg a hisztiket, és ha nem sikerül, akkor hogyan kezeljük azokat. Körülbelül 35-40 hatékony gyereknevelési eszközt tanulunk meg, amelyek alkalmasak arra, hogy szelíden húzzuk meg határokat, és a gyerekek lelki szükségletei kielégüljenek. Az eszközöket kipróbáljuk néhány helyzetben, beszélgetünk a gyereknevelési kérdésekről, amik a csoport tagjait foglalkoztatják. És mindezt interaktívan és szórakoztatóan tesszük. Ez a tudás garantáltan beépül, mert nem csak elmondom, hanem a saját bőrükön tapasztalják meg a résztvevők. A tanfolyam során ugyanis szerepjátékozunk, demonstráljuk az eszközöket, a helyzeteket, együtt ötletelünk és megoldjuk azt a helyzetet, amivel otthon nagyon küzdötök.

A tanfolyam előnye, hogy hétről-hétre találkozunk, az eszközöket ki tudják próbálni, gyakorolni tudják a résztvevők és következő alkalommal át is tudjuk beszélni, hogy mi hogyan történt, ha kérdés merül fel, meg tudjuk beszélni. 

A tanfolyam előnye, hogy hétről-hétre találkozunk, az eszközöket ki tudják próbálni, gyakorolni tudják a résztvevők és következő alkalommal át is tudjuk beszélni, hogy mi hogyan történt, ha kérdés merül fel, meg tudjuk beszélni. 

Gyakori kérdések

Mi történik a tanfolyamon?

Játszunk, beszélgetünk, megoldásokat keresünk, problémákat oldunk meg. Ötletelünk, segítünk egymásnak, szerepjátékozunk. Csoportban és egyénileg is dolgozunk a saját nehéz helyzeteinken és önmagunkon. Önismeretet tanulunk és magunkkal foglalkozunk, elmélyülünk, gondolkozunk. Feltárjuk a „rossz” viselkedés hátterében álló okokat és konkrét eszközöket keresünk megoldásukra. Az ötleteket kipróbáljuk, a tapasztalatainkat megosztjuk.

Hol zajlik a tanfolyam?

A tanfolyamot teljesen online tartjuk és Teams-en keresztül találkozunk. Minden alkalom után, másnap vimeo linkként küldöm el a felvételt, amelyet három hónapig visszanézhetsz. 

Autista/szenzoros/ADHD-s gyereket nevelek, nekem is hasznos lehet a tanfolyam?

Igen, bár van egy speciális tanfolyamom, ahol kifejezetten ezekkel a kihívásokkal foglalkozunk. 

Nem találtál választ a kérdésedre?

Vedd fel velem a kapcsolatot!

A Pozitív Fegyelmezés tanfolyam univerzálisan segít a gyerekneveléssel kapcsolatos kihívásokon, nehézségeken, gondokon. Egy olyan szemléletet és eszköztárat kapsz a tanfolyam során, amely akkor is segít, ha nehéz elindulni, akkor is, ha azzal küzdötök, hogy a gyerek nem akar kezet mosni, vagy ha nem eszik. A tanfolyam interaktív, ahol a titeket foglalkoztató témákat beszéljük át. A tanfolyam első felében a főszerep a gyereknevelési eszközöké, 40-50 olyan szuperhatékony gyereknevelési eszközt tanulunk majd meg, hogy alig várod, hogy kipróbáld. 

A tanfolyam második felében a gyereknevelés során gyakran felmerülő nehézségekkel helyzetekkel foglalkozunk, pl. evés, alvás, reggeli indulás, esti rutin, testvér harcok, agresszió, stb. Megbeszéljük, milyen esetben melyik eszközt érdemes kipróbálni és saját konkrét helyzeteket is oldunk meg közösen.

A tanfolyam neked szól, ha kevesebbet szeretnél kiabálni, a büntetés és fenyegetőzés helyett hosszú távon hatékony eszközökkel szeretnél gyereket nevelni. Neked szól, ha túl engedékenynek vagy túl szigorúnak érzed magad, ha békésebb hétköznapokra és együttműködő gyerekekre vágysz. Neked szól a tanfolyam, ha nyugodtabban szeretnél elindulni reggelente, ha eleged van az esti küzdelmekből, ha az étkezések fulladnak rendre kudarcba, ha agyadra megy, hogy a testvérek szekálják egymást.