Testvérharc Online Előadás

Testvérharc online előadás

go to workshopok section

Hogyan lesz a testvérharcból kapcsolat?

Interaktív online előadás szülőknek

2025.11.20. Csütörtök 21:00

120 perc | Online | Visszanézhető | Élő kérdezz-felelek

„Oszd meg a testvéreddel!”

ismerős mondat, ugye?

Szinte minden szülő mondta már.
De vajon mit tanul ebből a gyerek?

Nem az együttműködést.
Hanem azt, hogy a másik vágya fontosabb, mint az övé.
Hogy akkor jó, ha lemond.
És hogy a szeretet feltétele az, hogy odaadja, amit szeret.

Pedig a cél nem az, hogy mindig megossza.
Hanem hogy tudjon dönteni.
Hogy érezze:

„Ez most az enyém, és majd ha készen állok, odaadom.”

A szülő dolga nem az, hogy ráerőltesse az osztozkodást,
hanem hogy biztonságot adjon a döntéshez.

Az előadásról:

A legfontosabb dolgok, amit a testvérkapcsolatokról tudni kell.

Gyakori szülői hibák, amiket érdemes elkerülni.

Frappáns példaondatok és kézzel fogható eszközök a testvérek neveléséhez.

Lépésről lépésre útmutató a konfliktusok kezeléséhez.

Milyen korban, mit tegyünk? Babakorú, tipegő, és gyerekforma tesókkal

Az előadás végén élő kérdezz-felelek is lesz, ahol személyesen válaszolok a kérdéseidre.

Neked szól, ha…

Gyakran van veszekedés, féltékenység vagy “ez az enyém!”-vita otthon.

Szeretnéd, hogy a gyerekeid ne egymás ellen, hanem egymás mellett legyenek.

Fontos számodra, hogy ne csak fegyelmezz, hanem kapcsolódj is.

Hiszed, hogy a szeretet nem egyforma adagokban mérhető, hanem megértésben.

Nem tudsz ott lenni élőben?

Semmi gond — visszanézhető felvétel is jár hozzá,
így akkor is meg tudod nézni, amikor neked kényelmes.

Részvételi díj: 3990 Ft

Egy este, ami örökre megváltoztathatja, ahogyan a testvérkapcsolatokat látod.
Több béke, több megértés, kevesebb sírás és kiabálás — otthon, mindennap.

Csatlakozz most!
Kattints a gombra és biztosítsd a helyed az előadáson:

Rólam

Füstös Móni

Neuropozitív gyereknevelési szakértő

Füstös Móni vagyok, három gyerek anyukája és neuropozitív gyereknevelési szakértő.

Idegrendszeri alapon közelítek a gyerekneveléshez: abból indulok ki, hogy a viselkedés mögött mindig egy szükséglet vagy egy idegrendszeri állapot áll. A gyerek nem rossz, hanem jelez. A felnőttek feladata a jelzések értelmezése, és a gyerek segítése abban, hogy jobban tudjon viselkedni, jobban tudjon teljesíteni.

Ismerem azt az érzést, amikor mindent megpróbálsz, és semmi nem működik. Én is olvastam a könyveket, jártunk alvás tanácsadóhoz, fejlesztőkhöz, különböző szakemberekhez, és mégsem működött semmi. Aztán rájöttem, hogy nem a gyerekemmel volt a baj, és nem is velem. A kulcs az idegrendszerben volt.

Amikor elkezdtem idegrendszer-szemüveggel nézni a gyerekeim viselkedését, végre megértettem, hogy amit az egyiknél működött, miért nem vált be a másiknál. Nem azért, mert rossz anya voltam. Hanem mert más az idegrendszerük. Más az üzemmódjuk. Más eszköz kell hozzájuk.

Azóta ezt tanítom szülőknek: hogyan olvasd le a gyereked idegrendszerének állapotát, és mit csinálj pontosan akkor, abban a helyzetben. Nem általános tanácsokat, hanem konkrét eszközöket adok. Olyat, ami tényleg működik, attól függetlenül, hogy neurotipikus vagy neurodivergens a gyereked, van-e diagnózisa, vagy csak azt érzed, hogy valami másképp működik nálatok.

Évek óta dolgozom szülőkkel. Közben azt is megtanultam a saját bőrömön is, hogy a határhúzás nem akaraterő kérdése. Hanem idegrendszer kérdése, ahol a szülő, és a gyerek idegrendszere egyszerre van benne a játékban.

Eddig több mint 2000 családnak segíthettem közvetlenül, és magyar családok tízezreivel vagyok közvetett kapcsolatban a social médián keresztül.

A célom a munkámmal, hogy minden gyerek mellett legyen legalább egy olyan felnőtt, aki érti őt — és hisz benne.

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

Rólam mondták

Tanácsadóként, oktatóként számomra is rendkívül fontosak a visszajelzések, hogy szolgáltatásaim minőségi szintjét folyamatosan növelni tudjam. Nézd meg mit mondtak rólam eddigi klienseim:

„Lett fejben egy listám róla, hogy mi mindent ki lehet próbálni gyerekkel a nehéz helyzetekben. Még rendezni kell a jegyzeteimet, és gyakorolni élesben, de úgy érzem, lesz hova visszanyúlnom, ha tehetetlennek érzem majd magam a jövőben egy idegesítő helyzetben”

Anonim #2

„Amióta Móninál elvégeztük a hétvégi kurzust, nyugodtabbak a napjaink otthon. Előtte nem volt teljes az egyetértés a nevelést illető kérdésékben, ez sok konfliktust okozott. A tanfolyam óta is vannak nézeteltérések, de az irányvonal közös. Jó, hogy mindketten részt vettünk a kurzuson…”

Anonim #1

„Ezt az utolsó alkalmat nem néztem még, amúgy fantasztikusan jól alkalmazunk több eszközt is (családitanács, gyerekidő, stb.) marhára beváltak, most egy -kettőt elhagytunk az ünnepek alatt – a szünet miatt lazítottunk – meg is ittuk a levét… de így még jobban látszik, hogy mennyit használ
Én tényleg végtelenül hálás vagyok mindennek, amit a tanfolyamon tanultam.
És szerintem nagyon nehezen veszi rá magát bárki, hogy több óra alatt ezeket visszanézze, de végtelenül hasznos szerintem, és utána ha alkalmazod is, akkor látod, hogy milyen gyorsan már eredményt is hoz.”

Adrienn

„Nagyon szuper a tanfolyam, nagyon hasznosak a peldamondatok es az eszkozok. A gyereknel zajlo folymatok megertese pedig nagyon sokat segit a viselkedes elfogadasaban, kezeleseben, ami szerintem kulcsa a jo gyerek-szulo kapcsolatnak.”

Dia

„Egy 4+1 alkalmas képzésen vettem részt Móninál, ahol a pozitív fegyelmezéssel foglalkoztunk a gyakorlatban, mindezt saját, hozott példákon keresztül. Nem csak eszközöket, vagy konkrét mondatokat kaptunk, de reményt is arra, hogy a speciális igényű gyerekeknél is használhatóak ezek a tippek. Nekem számos aha-élményem volt ott is, és azóta is, pl. amikor egy-egy szituban a gyerek szerepébe helyeztük magunkat.
Így lassan fél évvel később, úgy érzem, hogy magabiztosabb szülő vagyok, pedig gyökeres változtatásokra végülis nem volt szükség, csak finomhangolásra, és arra, hogy az eszközeimet a családunkra szabottá tegyem.
Móni igazi szakember, aki óriási szívvel adja át a tudását, tapasztalatait. Csak ajánlani tudom, olyanoknak is, akik amúgy nem küzdenek nagy gondokkal, de kilépnének a nevelőszándékú mondatok, unalomig ismételt mókuskerekéből, vagy csak egy kis megerősítésre lenne szükségük, hogy jól csinálják.”

Gyöngyi

„Nekünk hihetetlenül sokat segített a tanfolyamod, komolyan nem is számítottam ekkora változásra.🙂 Nyilván ezek egymást erősítő folyamatok. Egyrészt tisztább lett, hogy kell meghúzni a határokat, és hogy mi a különbség a büntetés és a következmény között. Ettől határozottabb lettem, a gyerek jobban együttműködik, ettől nyugodtabb lettem, ő is nyugodtabb lett.”

Melinda

„Amikor jelentkeztem a kurzusra, nagyon el voltam keseredve.
Szörnyen eszköztelennek és tehetetlennek éreztem magam.
Egyszerűen semmi nem használt a 3,5 éves nagyobbik lányomnál, és azt éreztem, hogy egy spirálba keveredünk bele, amiből nehéz kijönnöm nekem és ezáltal neki is. A kurzus alkalmai számomra hasznosak és konkrétak voltak, amiért nagyon hálás voltam. Minden alkalom után feltöltődtem és felvérteződtem, és próbáltam utána máshogy csinálni. Hiányzott is most kedden, hogy nem hallgathattam a témában 🙂 Amit a kurzus kezdete óta rendszeresen használok, az a kérdező szülő, az elterelés, a választási lehetőség, a minőségi gyerekidő, az érzelmek hitelesítése. Az a legjobb érzés, hogy csomószor működik, és mióta így próbálok helyzetet megoldani, újra közel kerültünk egymáshoz és ez annyira megnyugtató, bűntudat mentes napokat eredményez. Sokkal kevesebb a vitatkozás, kevesebb az idegesség, rövidebbek a várakozások (öltözés,vetkőzés, oviba menés, játsziról eljövés stb), es sokkal-sokkal kevesebb a könyörgés.”

Petra

Szeretnél értesülni az újdonságokról?

Iratkozz fel a hírlevélre, hogy elsőként férj hozzá az exkluzív kedvezményekhez, különleges ajánlatokhoz és tartalmakhoz!

Szeretnél értesülni az újdonságokról?

Iratkozz fel a hírlevélre, hogy elsőként férj hozzá az exkluzív kedvezményekhez, különleges ajánlatokhoz és tartalmakhoz!